Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Mercedes představil nového krále třídy GLE. Je to hybrid

Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz GLE 580

26. 5. 2019

Už asi před třemi týdny se na světlo světa začaly dostávat informace o tom, že Mercedes chystá nějakou hybridní novinku. A ty se teď potvrdily. Tou novinkou je SUV třídy GLE, které pohání hybridní osmiválec. Prozatím jde o to nejlepší, co tato třída nabízí. Ovšem jen do příchodu AMG GLE 63.

Článek

Nový člen SUV rodiny GLE má pod kapotou osmiválec o objemu 4 litrů, který z dílny značky Mercedes-Benz již dobře znáte. V případě tohoto modelu je naladěn na výkon 483 koní a točivý moment rovných 700 Nm. Ovšem osmiválec nebude jediným agregátem, který má řidič k dispozici. Mercedes k němu připojil ještě elektromotor, jehož výkon je 21 koní a točivý moment 249 Nm. Jde tedy o mild hybrid, který je spárován s devítistupňovou automatickou převodovkou a pracuje s pohonem všech kol 4Matic.

Novinka nabídne vzduchové odpružení Airmatic a samozřejmě adaptivní podvozek. Ostatně, jestli někdo umí pohodlné, ale přesto jisté podvozky, pak je to Mercedes a GLE 580 nebude výjimkou. Interiér se nese v klasickém duchu značky. Čalounění je kožené, nechybí inteligentní systém MBUX, který je, alespoň podle mého, velmi propracovaný. Pokud budete mít někdy možnost si jej vyzkoušet a udělovat vozu hlasové pokyny, přičemž on vám bude na oplátku plynule odpovídat, udělejte to! Pobavíte se a vyzkoušíte něco nového. Interiéru ale vévodí hlavně nový, 12,3palcový dotykový displej multimédií a infotainmentu, jehož součástí právě MBUX je.

Mercedes ale tímto novým hybridem rozhodně nekončí. Proslýchá se, že už brzy do světa vypustí verzi GLE 63. Ta bude pracovat taktéž s devítistupňovou automatickou převodovkou, ovšem laděnou divizí AMG. Tomu bude odpovídat motorizace. I tentokrát půjde o osmiválec o objemu 4 litrů, ale s úplně jiným a výrazně ostřejším naladěním, takže se mluví o tom, že by se měl výkon pohybovat kolem 550 koní. Na tuhle verzi si ale ještě budeme muset chvíli počkat, stejně jako na české ceny nového hybridu.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.