Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Kia v Indii představila nové SUV Seltos zaměřené na mladé

Foto: Kia
21. 6. 2019

Po sérii rafinovaných upoutávek Kia oficiálně a v celé své kráse odhalila nový model Seltos. Jde kompaktní SUV zaměřené na mladší řidiče, které má zaujmout moderními technologiemi, ale i výrazným designem. Primárně s ním Kia cílí na obrovský trh v Indii, ale protože jde o globální model, podívá se i do dalších koutů světa.

Článek

Designový jazky automobilky Kia se posunul zase o krok dál. Nové SUV Seltos se chlubí ostřeji řezanými tvary, nepřehlédnutelná je hlavně přední část auta, které vévodí opravdu výrazná maska chladiče protažená až do full-LED světlometů. Na D-sloupku je módní chromovaný zářez a zadní LED světla mají stylový 3D efekt grafiky, postavit ho můžete na kola o rozměru až 18 palců. Design je opravdu silnou stránkou Seltosu.

Kabina je řešena hodně prostorně, s důrazem na praktičnost, ale zároveň pohodlí. První, čeho si všimnete, je 10,25palcový dotykový displej infotainmentu, který je umístěný na vrcholu palubní desky (a na spodní hraně doplněný praktickými ovládacími kolečky a tlačítky). Analogové palubní přístroje s digitálním displejem palubního počítače doplňuje 8palcový head-up displej, samozřejmostí je i konektivita s chytrými telefony, audio systém Bose s osmi reproduktory a celá řada bezpečnostních prvků a asistentů.

Foto: Kia

Kabina bude další designovou chuťovkou, navíc s perfektní ergonomií, jak jsme u vozů Kia zvyklí

Han-Woo Park, prezident a generální ředitel společnosti Kia Motors Corporation, o novém modelu řekl: „Seltos je pro značku Kia významným vozem, neboť bude hrát klíčovou roli v rozšiřování našeho celosvětového působení, zejména na tak prioritním trhu, jakým je Indie. Využili jsme naše silné stránky v oblasti designu, kvality a technologií, abychom naplnili potřeby zákazníků na indickém trhu. Seltos míří na duchem mladé a technicky zaměřené zákazníky, neboť doslova přetéká našimi nejmodernější technologiemi a prvky bezpečnostní výbavy. Tato světová premiéra je pro značku Kia významným milníkem, protože dokládá náš zájem o indický trh – a toto je jen začátek. Kia má v této úžasné zemi velké plány.“

Kia svou novinku nabídne s trojicí motorizací, přičemž jejich nabídka se bude měnit podle konkrétního trhu. Mezi benziny bude na výběr atmosférický dvoulitr o výkonu 149 koní nebo přeplňovaný motor 1,6 litru o výkonu 175 koní, v nabídce nebude chybět ani turbodiesel objemu 1,6 litru o výkonu 136 koní. Kromě šestistupňového manuálu Kia zákazníkům nabídne také sedmistupňový dvouspojkový automat. Seltos se bude vyrábět pro osm různých regionů ve dvou výrobních závodech Kia – v okrsku Anantapur v indickém Ándhrapradéši, resp. v korejském Kwangdžu. Celosvětové zahájení prodeje tohoto modelu je naplánováno na druhou polovinu roku 2019.

Přestože Kia popisuje model Seltos jako globální, není vůbec jisté, že se podívá i do Evropy. Tady už totiž nabízí SUV Stonic, Sportage a Sorento, které doplňuje stylový Soul, hybridní Niro a brzy dorazí i sportovněji laděný XCeed. Přijde nám, že pro další mainstreamový model už tu není moc místa, ale třeba ho Kia ještě někam vmáčkne...

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.