Hlavní obsah

Chcete přezout pneumatiky bez front? Pak si pospěšte!

Foto: Shutterstock/Lucky Business
6. 10. 2020

Období přezouvání pneumatik je tady. Pneuservisy se pomalu ale jistě začínají plnit, a kdo si na přezutí nechce počkat, ten by neměl otálet. Vyčkávat až na první mrazy či dokonce sníh, a teprve pak řešit přezutí, se totiž nemusí vyplatit.

Článek

Ačkoliv venkovní teplota se v následujících dnech a týdnech bude přes den ještě držet nejspíš poměrně vysoko, přichází období chladných nocí, a ráno vás tak může, zejména v horských oblastech, snadno zaskočit studená a kluzká vozovka. A to jsou přesně podmínky, kdy už se hodí mít přezuto na zimní pneumatiky.

Ačkoliv jsou zimní pneumatiky legislativně povinné až od 1. listopadu, a to pouze pokud vozovku pokrývá sníh či led, případně se dají takové podmínky očekávat, není dobré s přezutím vyčkávat až na poslední chvíli. Sníh či námraza totiž, zejména ve vyšších polohách, mohou dorazit klidně už v říjnu. A jakmile se to stane, pneuservisy se přeplní zákazníky a na přezutí, pokud si ho neobstaráte sami doma, můžete čekat i týdny.

V zásadě je konec října a začátek listopadu v pneuservisech tím nejvytíženějším obdobím. Zdá se, že řidiči skutečně čekají až na poslední chvíli a svá auta přezouvají až s blížícím se „povinným” 1. listopadem

Šance na přezutí bez čekání ale stále je. V následujících dnech je podle všeho stále ještě příležitost volný termín v pneuservisech najít, jen si musíte pospíšit. Přezuto tak můžete mít ještě předtím, než započne hlavní nápor: „Tento týden se ještě volné termíny najít dají, každým dnem je to ale horší a horší,” popisovali před časem situaci v pneuservisu na Praze 4. Chcete-li se tedy vyhnout čekání, raději nic neodkládejte!

Jakou volíte taktiku v přezouvání na zimní pneumatiky?
Přezouvám vždy raději dříve a tím se vyhnu čekání
28,7 %
Přezouvám až na poslední chvíli
17,2 %
Na zimní si přezuji sám doma
54,1 %
Celkem hlasovalo 547 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek