Hlavní obsah

Chcete přezout pneumatiky bez front? Pak si pospěšte!

Foto: Shutterstock/Lucky Business
2. 10. 2019

Období přezouvání pneumatik je tady. Pneuservisy se pomalu ale jistě začínají plnit a kdo si na přezutí nechce počkat, ten by neměl otálet. Vyčkávat až na první mrazy či dokonce sníh, a teprve pak řešit přezutí, se totiž nemusí vyplatit.

Článek

Ačkoliv venkovní teplota se v následujících dnech a týdnech bude přes den ještě držet nejspíš poměrně vysoko, přichází období chladných nocí a ráno vás tak může, zejména v horských oblastech, snadno zaskočit studená a kluzká vozovka. A to jsou přesně podmínky, kdy už se hodí mít přezuto na zimní pneumatiky.

Ačkoliv jsou zimní pneumatiky legislativně povinné až od 1. listopadu, a to pouze pokud vozovku pokrývá sníh či led, případně se dají takové podmínky očekávat, není dobré s přezutím vyčkávat až na poslední chvíli. Sníh či námraza totiž, zejména ve vyšších polohách, mohou dorazit klidně už v říjnu. A jakmile se to stane, pneuservisy se přeplní zákazníky a na přezutí, pokud si ho neobstaráte sami doma, můžete čekat i týdny.

V zásadě je konec října a začátek listopadu v pneuservisech tím nejvytíženějším obdobím. Zdá se, že řidiči skutečně čekají až na poslední chvíli a svá auta přezouvají až s blížícím se „povinným” 1. listopadem. „Konec měsíce už máme víceméně plný, tam je to skoro bez šance,” potvrdili nám domněnku v pneuservisu na pražském Chodově.

Šance na přezutí bez čekání ale stále je. V následujících dnech je podle všeho stále ještě příležitost volný termín v pneuservisech najít, jen si musíte pospíšit. Přezuto tak můžete mít ještě předtím, než započne hlavní nápor: „Tento týden se ještě volné termíny najít dají, každým dnem je to ale horší a horší,” popisují situaci ve zmiňovaném pneuservisu na Praze 4. Chcete-li se tedy vyhnout čekání, raději nic neodkládejte!

HLASUJTE: Jakou volíte taktiku v přezouvání na zimní pneumatiky?
Přezouvám vždy raději dříve a tím se vyhnu čekání
28.6 %
Přezouvám až na poslední chvíli
17.7 %
Na zimní si přezuji sám doma
53.7 %
Celkem hlasovalo 469 čtenářů.
autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.