Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Audi představuje dvě nové rakety naráz – RS5 a RS5 Sportback

Foto: Audi
16. 12. 2019

Audi má letos znovu hodně napilno – vedle nových modelů kompletně inovovalo řadu A4 a A5, což zahrnovalo nejen rychlé verze S4, S5 a S5 Sportback, ale i ostrou RS4 Avant. Nyní logicky přišla řada i na kupé RS5 a pětidveřový RS5 Sportback. Takže žádné velké překvapení…

Článek

A pokud jste už viděli inovovanou S5, překvapení nebudete ani z designu RS5 – přejímá tu samou ostřejší příď se zející temnou dírou masky chladiče, (zaslepené) otvory u kapoty evokující původní Quattro, Matrix LED světlomety s novou grafikou, rozdíl je akorát v drobných detailech tvaru předního nárazníku. Na zádi najdete také nová LED světla (shodná pro celou řadu), ale spodní část zadního nárazníku je tvarovaná agresivněji a místo obdélníkových koncovek výfuku (u S5 navíc jen ozdobné) z něj ční dvě tlusté roury podobné dělu houfnice.

A z nich bude za jízdy znít pořádný heavy-metal. Na rozdíl od S5, která se přiklonila k temné síle TDI, zůstává RS5 stále věrná benzinu. Její twin-turbo 2,9 V6 produkuje 450 koní a 600 Nm (přes osmistupňový automat pohání permanentně všechna čtyři kola), tedy stejné hodnoty jako u verze před faceliftem. Proto nepřekvapí, že je nová RS5 i stejně rychlá – což ale vůbec nevadí, protože málokdo potřebuje být na stovce rychleji než za 3,9 sekundy a uhánět víc než 280 km/h.

Nastavení motoru a dalších komponent můžete nově ovládat i pomocí dvou režimů RS1 a RS2, které si individuálně nakonfigurujete podle chuti a pak je snadno přepínáte na volantu. V kabině také nově najdete vylepšený 10palcový dotykový infotainment se sofistikovanější funkcionalitou, a to především v oblasti online služeb, ale umí i zobrazovat informace o teplotě motoru, stavu sportovního diferenciálu, tlaku a teplotě pneumatik nebo aktuálním přetížení.

Ale pochybujeme, že to při jízdě na plný plyn budete mít čas sledovat, protože RS5 dokáže být skutečně hrozivě rychlá – na rovinkách i v zatáčkách. A to se s faceliftem jistě nezměnilo. Takže jestli se vám nová RS5 líbí, můžete se těšit na začátek roku 2020, kdy oficiálně vstoupí do prodeje.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.