Hlavní obsah

Aston Martin edice Red Bull vám dává křídla

Foto: Archiv Garáž.cz
23. 2. 2017

Ano, Aston Martin má křídla i ve svém znaku. Teď ale jeho sporťáky dostanou další křídla, protože přichází speciální akční edice Red Bull. A vypadá opravdu fantasticky!

Článek

Spojení automobilky Aston Martin a firmy Red Bull tady není poprvé, již dříve předvedli hypersportu AM-RB 001. Nyní zaměřili svou pozornost na model Vantage S, který se dočká úprav inženýrů závodního týmu a divize Q automobilky Aston Martin. Dojde na obě motorizace, tedy na model V8 i V12.

Foto: Archiv Garáž.cz

Vantage dostal řady doplňků, které jsou jednoznačně inspirované závodním týmem Red Bull a jeho formulemi. Základem je modrá barva Mariana, která je shodná s monoposty. Ovšem když hezky poprosíte a pustíte z účtu pár dalších tisícovek, nastříkají vám Vantage stříbrnou Tungsten. Maska, splitter a zadní difuzor jsou karbonové, brzdy a některé ozdobné prvky na karoserii pak dostaly jasně červenou a žlutou barvu, což odpovídá barevnému schématu formulí.

Foto: Archiv Garáž.cz

Znáte to, když děláte edici podle závodů, často jí nazvete podle jezdce. Za ta léta už se nám na štítkách objevil Carlos Sainz, Richard Burns, Tommi Mäkinen i Sébastien Loeb. Tým Formule 1 má však hned dva talenty za volantem – Daniela Ricciarda a Maxe Verstappena. U svého Vantage si tak můžete vybrat, kterého z nich budete mít na ozdobných plaketkách.

Foto: Archiv Garáž.cz

Automobilka zatím neprozradila, kolik akčních modelů Red Bull plánuje vyrobit. První exempláře ale dorazí k majitelům v druhé polovině letošního roku. O ceně se také pochopitelně moc nemluvilo. Zato ředitel Andy Palmer prozradil, že edice Red Bull jen podtrhuje sportovní DNA auta, která k vozům této značky vždy neodmyslitelně patřila. Naštěstí si u něj můžeme být jistí, že nejde jen o reklamní slogan.

Reklama