Hlavní obsah

100 koní navíc pro čtyřválce Volvo lusknutím prstu

Foto: Archiv redakce
27. 3. 2017

Toužíte po Volvu, ale schází vám u jejich čtyřválců dynamika? Nevadí, teď už lze jejich výkon lehce zvýšit o 100 koní. Stačí vám k tomu jedna chytrá krabička od specialistů.

Článek

Čekání je u konce – ve Švédsku našli inženýři BSR skvělé řešení bezpečného zvýšení výkonu pro zcela novou generaci motorů VEA od VOLVO. Nyní tak už lze optimalizovat výkon většiny nových modelů Volvo (od modelového roku 2015) bez ohledu na použité palivo. Vznětové motorizace D2, D3, D4 a D5, stejně tak zážehové s označením T2, T3 a T4 umí nabídnout výkon až o 100 koní vyšší než originální nastavení výrobce. Například u modelu V40 T2 zvýšíte výkon ze standardních 122 na 236 koní, u dieselové varianty modelu V60 D4 pak ze 181 na 270 koní!

Foto: Archiv redakce

Vozy se vznětovými i zážehovými motory sdílejí shodnou solidní naddimenzovanou konstrukci, což je předurčuje pro bezproblémové zvládnutí vyššího výkonu. Tak jako vždy, veškeré tuningové kity BSR jsou individuálně vyvinuty pro danou specifikaci vozu, hnací trakt a podvozek. Neexistuje tak jediný důvod pro nadměrné namáhání a zkrácení životnosti jednotlivých komponentů kvůli zvýšenému výkonu.

Foto: Archiv redakce

„Projekt VEA se zdál velice slibným už od svého počátku, ale tak úžasné hodnoty dosažených výsledků jsou víc, než jsme očekávali. Byla to skvělá výzva pro náš tým, jak získat tu správnou interakci mezi všemi parametry a jednotlivými detaily. Nicméně v tom pravém duchu BSR se nám podařilo vytvořit něco opravdu hodně výjimečného. Vypadá to, jako bychom představili skutečnou duši motoru, duši, která byla stvořena pro svou bestii tam někde uvnitř.” Stefan Olsson, CEO – BSR Svenska AB.

autowebAUTOWEBaUtOwEb